T-soft E-ticaret Yazılımı Şikayet & Yorumları

Merhaba Bildiğiniz  Üzere SEO / Arama Motoru Optimizasyonu  tarafında 22 yıllık bir geçmiş ile sizleri zamanım oldukça her konuda bilgilendirmeye çalışıyorum E-ticaret başlamaya karar vermeden önce bir çok firma araştırma sonrasında ERP Tarafında bizi destekleyebilecek API hizmeti olan T-soft ilk tercihim oldu fakat içeriye girince neler oldu? devam edelim 🙂

T-soft’un gördüğünüz marka sahiplerinin memnuniyet videolarına inanıp buradan bir hizmet almak akıllıca olmaz nedeni ise kendileri farklı sekmentlere hizmet almaktadırlar ufak paketlerle başlayacaksanız hiçbir şekilde arka tarafta doğru hizmet alamayacağınızı bilgilerinize sunarım.  🙂

SendHeap Uzantısını 1 yıl önce ödemesi yapıldı paket yenileme süresi geldi halen daha ne ilgilenen var ne iletişim kuran var açıkçası arka taraf sarı çizmeli mehmet ağa formülünde ilerlemektedir. İlk şikayetimde geldiler ofise kaldıracağız ilgileneceğiz hallediyoruz dediler şikayetimizi kaldırdık ne ilgilenen var ne bir şey komedi. savcılığa şikayette bulunsan derlerki olurmu öyle şey hemen halledelim gözden kaçmış:) gözden kaçmadı bir insanın parasını almak ve karşılığını vermediğin zaman bunun adı kötü niyettir markanın bilnirliği ile bu olay kara borsa oluyor ama yemezler arkadaşlar işinize ve karşınızdakilere saygı!

1: Proje dediğiniz Kullanıcı deneyimi yüksek ve kendini geliştirebilen sistemler her zaman kazanır burada ileri seviye düzeyde bir proje geliştirmeyi düşünüyorsanız web tabanlı seo / Google dokümanlarına uygun bir yapı olmadığını sizlere belirtmek isterim örnek vermem gerekirse / marka klasörleri altında kategori açamazsınız, son 1.5 yıldır maliyetlerin nasıl yükseldiğini biliyoruz firmalar markalaşma süreçlerinde özellikle blog tarafına yatırım yapmak ister?

Nedeni ise organik trafik her zaman daha akıllıca ve daha maliyetsizdir markalaşmak için her firma gibi iyi bir esnek blog yapısına sahip olmanız gerekir örnek vermem gerekirse Petibom Blog‘dur T-soft’da burayı özelleştiremezsiniz. bu demek oluyorki büyüyemezsiniz nokta!

2: Klasik ekran koruyucu bir blog sayfası mevcuttur. ( çok ileri gidilemez ) Türkiye’de ne yazık ki hiçbir alt yapıda mevcut değildir. Dilerseniz en üst Premium paketini kullanın belli bir seviyeden sonra ne yazık ki böyle bir sistem Türkiye’de mevcut değil woocommerce ile ileri düzey esnek bir yapı kurabilirsiniz bu mümkün.

Kısacası ilerde daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve daha çok trafik çekmek istiyorum diyorsanız maalesef burası t-soft olmamalı geliştirmeye açık değiller. 1 yıl önce istenen ufak bir gelişme dahi iş planına alınmazken bu bahsettiğim konu için tahminimce 2030’u beklemelisiniz:)

3: En ufak paketlerinde disk alanları ban with alanları saçma sapan oranlarda, Disk alanları 3 GB ile 5 GB arasında değişmektedir 🙂 şayet ben trafik çeker ve 7000 üzeri ürün gönderirim derseniz karşılaşacaklarınız bilmenizi isterim. Yıllık İlave 4 GB KDV dahil 579,99 USD yerine  KDV dahil 7.500 TL 🙂 sistem böyle elimizi uzattım kolumu kaptırdım mantığı ile ilerliyor. 

Sunucu almak isterseniz asil komedi burada 🙂 aşağıdaki fiyatlar 10$ sunucudan 212$ alıyorlar yok efendim yedeklemesi varmış, yok efendim şusu varmış acaba kimi inanıyor merak ediyorum o arkadaşı tanımak isterim. O arkadaş kim söyleyeyim? Teknik bilgisi olmayan kurulu düzenini bozmak istemeyen, tekrar bir değişikliğe cesareti olmayanlar ve parası çok olanları içeride tutabilirler yeni nesil elini uzattın kolunu kaptırdım oyununuza dahil olmayacağini ve yeni nesilin daha zeki ve ne istediğini bildiğini unutmayalım.

1*1 Bulut Sunucu Aylık Kiralama Bedeli 180 USD + KDV ( 212,4 USD )

  • 1 Çekirdek İşlemci
  • 1 GB RAM

4: Müşteri Hizmetlerinden çok doğru destek beklenemez başka birşey soruyorum verdiği cevaptan anlıyorumki alakasız cevap verilmiş. ( Müşteri hizmetleri Berbat )

5: Web siteleri Hızın önemli bir faktör olduğu dönemde alt ve ort paketler için verdikleri sunucular ölüyor, ölmek istiyorsanız t-soft sunucularını değerlendirin ucuz malın yahnisi çok olur, 200$ diyorlar 1 GB RAM 1 çekirdek işlemciye  insanlar ( 12 Core CPU (24 ht Cor 256 dd RAM ) alıyor bu fiyata sizin fiyatlarınız saçmalık ötesi bu konuda söylemek istediğim insanları deve yerine koymayın ya gerçekten yazılım işi yapın ya da bırakın datacenter açın bir işe karar verin her ikisi bir arada olmaz. İbm Sunucuları diye insanların gözüne bakıp karıncayı deve diye anlatmayın.

6: Rekabet için başa baş maliyetlendirme önemlidir doğal olarak giderlerinizi kısmak isteyeceksiniz işte bu durumda ilk aklınıza gelen yüksek pos komisyon oranları Sanal pos firmaları ile doğru bir şekilde pazarlık yapamazsınız nedeni ise inebilecekleri yerler sınırlıdır çünkü t-soft amcamız 1 dolarlık sunucuya 200$ ile kalmamakla birlikte entegre ettiği firmanın cirosundan komisyon alıyor size bir paket satıyor ama sizi her türlü içeride çalıştırıyor. doymak bilmiyorlar arkadaş!

7: Dashboard/ Admin panelinde her kezin anlayabileceği bir Kullanıcı deneyimi olmadığını belirtmek isterim. 10 üzerinden /4 Bekleyenler siparişlerde deneyim eksikliği hat safhada, 1 kargo çıkarmak için 3/4 sayfa gezmeniz gerekebiliyor, normalde bunlar tek tuşla olması gereken şeylerdir nede olsa profosyonelyaaa arkadaşlar:)  Türkiye’nin en iyisiyiz diye ortalıkda geziyorlar kime göre neye göre tartışılır birde bana anlatın..!

Siparişi Görüntüle 

  • Siparişi Sevk Et tıklandığında faturayı kesse, kargoyu seçili kargo ile gönderse ve aynı ekranda barkodu çıkarsa ve müşteri bir sms + e-mail ile bilgilendirilse daha profosyonel olmazmıydı? olurdu tabiki çok profosyonel olduğunuz için  UX tarafını unutmuşsunuz tebrikler.

Profesyoneliz işimizde dediğiniz bir firmaya yakışmıyor. gerçi profosyonel kelimesi çok göreceli bir kavram tartışılır,  Müşteri sistem satın alırken yazdığınız kodu görmez bilmez, sormaz, ilgilenmez, müşteri şuna bakar ben bir işlem yapacaksam UX/Kullanıcı deneyimi panelde var mı bana zaman kazandırıyor mu? Ben cevaplıyım kocaman bir hayır UX/Kullanıcı deneyimi denen bir şey yok bence kullanıcı deneyimi tarafında çok yolları var. bu konuda ticimax’i taktir ediyorum. her ne kadar rakibi olmasda yiğidin hakkını vereceksin.

8: Asıl olaya gelelim size bir e-ticaret sitesi satıyorlar ve XML’inizi 1 günde 1 kere okuruz diyorlar olaya bakın arkadaşlar elimde 2 adet şeker var birini sabah sattım diğerini öğleden sonra sattım ve günde 200 sipariş alıyorum gece 12’ye kadar ne olacak 198 siparişi işe geldiğimde stokta olmayan ürünleri sattım diye tüm günümüzü siparişleri iptal etmek ile mi uğraşmamız gerekiyor? bu olursa firmanız batar! insanlar şikayet üzerine şikayet eder nedeni ise insanların zamanını çaldınız ve sonu hüsran! tabiki bunu istemezsiniz. Sizce bu akıllıca mı ben cevaplıyım evet akıllıca 10$ sunucudan sizden 200$ almak için strateji belli. Saçmalığın önde gideni özellikle belirtmek istiyorum bir e-ticaret yazılımı alırken öncelikli sorularınızı not edin ve XML’i ne kadar sürede bir güncelleyebiliyoruz sorun yoksa sonunda hüsrana uğrarsınız. T-soft ile bu oldukca mümkün!

9: T-soft’da özel tasarım mı yaptırdınız front end’i kendiniz döktünüz neler olacak anlatıyım profesyonel firmada her güncellemelerinde sitenizde bir yerlerin bozulduğunu göreceksiniz ve bu sizin hatanız düzeltin dediğinizde biz özel tasarımlara müdahale etmiyoruz diyorlar sürekli para harcamak zorundasınız A/B testi yapmıyor ve UX / Kullanıcı Deneyimi Mobil + responsev tarafında sürekli kontrol etmiyorsanız başınız büyük dertte demektir. T-soft Güncelleme / Versiyon atığında ben kendimi güncelledim siz patladınız mı umurumuzda değil tavırları keyif ve hayret verici ve profesyonellik kodu yazmak ile değil doğru akışı yönlendirmekten geçer. T-soft bu konuda freni patlamış kamyon gibi! 

10: Neden bu bilgilendirmeleri buradan yaziyorum Şikayetvar’da yazmak istedim fakat 2500 karakter üzeri olduğu için sistem kabul etmedi, amacımız Yeni nesilin bilgilenmesi şikayetvar’da doğru şikayet ve yorumlarıda bulamazsınız orasıda para kanalı olmuş parayı veren düdüğü çalıyor çok basit vermek istiyorum 2000 ürün gönderiyorum Petibom.com üzerinden 8 tane şikayet var? bu çok büyük bir oran değil değil mi? doğru şikayet varında görevini doğru yapması için önce Petibom.com’dan kaç adet aylık sipariş çıkmış kaç adet şikayet almış verilerini yansıtırsa o zaman şikayetvar kaile alınacak bir firma olmalı.

11:  2023’de paket satın alındı yıllık ödemesi 8.000 TL olarak belirlendi 2024’de paket fiyatını %100 yükselttiler t-soft ile tanışırken uzattığın el kaptirdiğin eldir mantığı ile ilerleyen bir firma asgari ücret %43 zam almışken bir firma %100 üzerinden zam nasıl yapabilir? akıl amntık işimi devlet market fiyatlarına inceleme yaparken aynı zamanda bu hizmet sektörünüde kontrol altına alması gerektiği aşikardir.

Kendilerine %100 zaman uygulamışsınız dediğimiz zamanda cevap aşağidaki gibidir .

T-soft Cevabı 🙂

Artı enflasyon oranında artış yapıldığında yenileme tutarınız 16486,00 TL yapmaktadır , indirim talebinize istinaden yenileme ücretiniz %10 indirim uyguluyoruz .Ödemenizi 14987,27 TL olarak yapabilirsiniz .

 

Şuan için önerim İkas kullanmanızdir, Gerek teknoloji, gerek banwith ve disk alanı ücretsiz vermektedir t-soft bu konuda çok canınız yanar bulaşmayın.

Yazar: irfan akmehmet

İrfan Akmehmet, SEO Projeleri için 200'den fazla şirket ile çalışmıştır. İrfan Akmehmet, SEO Projelerinin organik görünürlüğünü artırmak için Teknik SEO, UX, İçerik Pazarlama ve Kodlama stratejilerini kullanır.

“T-soft E-ticaret Yazılımı Şikayet & Yorumları” için 6 yorum

  1. Merhaba irfan Bey, Bizde başka magento kullanıyorduk acaba t-soft’mu dedik fakat sizin yorumlarını ve bakış açınızı görünce kararımızdan vazgeçtik yorum ve görüşlerini takip ediyor olacağiz değerli bakış açınızı kattığınız için teşekkür ederim.

  2. İrfan abi bu değerli bilgilendirme için teşekkür ederim, senin bu paylaşımların ve bilgilendirmelerin bana ışık tutuyor ve müşterilerini bu doğrultuda yönlendirmeye çalışıyorum.

    1. Rica ederim, elimden geldiğince diğer plartformlardaki eksiklikleride sizler paylaşacağım.

  3. Doğrusu bu yazıyı okuyana kadar bende t-soft’u profosyonel sanıyordum fakat içeri girince demekki bazı dengeler değişiyor, teşekkürler bilgilendirme için eline sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir