SEO ve PPC’yi Neden Birleştirmeliyim?

Büyük Markaların Neden Organik ve Ücretli reklamları aynı anda yönettiğini hiç merak ettinizmi? tabiki merak ettiniz okuduğunuza göre benimkide sorumu yani. o zaman başlıyoruz geyik bitti (:

PPC ve SEO Nedir? 

PPC (tıklama başına ödeme demektir) , bir kullanıcı reklamını her tıkladığında Örnek (Google gibi) şirketlere ödediğiniz paraya SEM (arama motoru pazarlaması) denir.

Google’da herhangi bir bir kelime araması yaptığınızda, sayfanın üst kısmındaki URL’lerin solunda kutulu bir “Reklam” görebilirsiniz PPC reklamlarını hızlı bir şekilde tespit edebilirsiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi, markalar bu üst sıraları tutmak için para ödüyorlar. PPC çalışmalarında, markalar yalnızca bir ziyaretçi reklamlarınıza tıkladığında ödeme yaparlar.

gorev SEO ve PPC’den Nasıl Yararlanabilirim?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ise, web sitenizin arama motorlarında yüksek yer alması ve organik trafik getirmesini sağlar.  Bu strateji, içeriğiniz için herhangi bir ödeme yapmadan arama motorlarına doğal olarak anahtar kelimelerde görüntülenme sağlar bunu yapabilmek için bir çok Sıralama Faktorleri vardir.

İçeriğinizi arama motorları için değil (UX) & Kullanıcı Deneyimi‘ne ve İçerik Stratejisi Temellerine uygun optimizasyon etmeniz gerekir. siteniz reklam vermeden ilk sırada gözükmüyorsa, organik olarak ilk sırada yer alıyorsanız bunun adı dünya genelinde SEO olarak adlandırılır. Bunun yerine, markalar anahtar kelimeleri dikkatlice tanımlar ve bu ifadeleri web sitesi kopyalarına, blog içeriklerine ve açılış sayfalarına entegre eder.

gorev Neden PPC ve SEO Birlik’te Yönetmeliyim?

PPC ve SEO SERP’lerinizi genişletmenize ve aynı zamanda yükselmenize yarar, İçeriklerinizi optimize etmenize ve daha fazla müşteriye hızlı şekilde iletişim sağlamanıza yardımcı olabilir. Her şeyden önce, bu dinamik ikili tıklama oranınızı optimize etmek için kullanılabilir.

Aynı anda SEO ve PPC ile Arama motorunda Markanız daha fazla gösterim almış olur ve marka bilinirliğinizi en üst düzeye çıkarmış olursunuz web sitenize ziyaretçi ve potansiyel satış kanalınıza daha fazla dönüşüm oranı sağlar. Tıklama oranınız, kalite puanınızı belirlemede temel faktörlerden biridir ve SERP sıralamasında yükselmenizi sağlar.

Güçlü bir tıklama oranı, mevcut sıralamanızı korumanıza ve sayfayı daha iyi bir konuma taşımanıza yardımcı olur. 

kullanilabilirlik testi SEO ve PPC sadece marka bilinirliğinizi ikiye katlamanız ile kalmaz, aynı zamanda PPC ve SEO ikiliniz ile birlikte size diğer ücretli kelime araştırma araçlarından daha çok yardımcı olur.

Reklam verdiğiniz hedef kitle ziyaretcilerin aradıkları kelimeleri keşfedebilir size uygun anahtar kelimeleri içinden seçerek içerik contentinizi ve içeriğinizi geliştirebilirsiniz. ayrıca tıklama başına ödeme kampanyanızdan aldığınız bu sonuçlar doğrultusunda uzun kuyruk kelimeler hakkında daha geniş bir yelpazeye sahip olabilirsiniz , Başlıklarınız’da ve açıklama kısmında daha iyi bir trafik alabileceğiniz uzun kuyruklu kelimeler ile optimizasyon yapabilirsiniz.

sezgisel analizeee ne diyorsunuz 🙂 İş başınaaa!  AdWords “Ücretli ve Organik” raporu detaylı görebilmek için çok doğru bir yerdir. Google Web Yöneticisi Araçları‘ndan organik arama sonuçlarına bakarak, mevcut ücretli arama stratejiniz ile projenize değer katmaya hazırsınız.

Bu kadari ile kalmaz kullanıcılara satış yapamasanız bile onları Müşteri listenize ekleyebilirsiniz , e-mail listesi toplayarak e-mail marketing yapmanız sitenize ilerde extra bir trafik getirmenize ve return visitor rate değerlerine katkı saglacaktır.

kullanilabilirlik testiÖrnek e-mail adresinizi alabilmek için aşağıdaki yazıyı direk karşınıza çıkarak e-mail toplayabiliriz

zorluk derecesi“İleri düzeyde taktikler ve daha yüksek sıralamalar için trafik almak istermisiniz?” bir sonraki makalemizi kaçırmayın!

Zamanla pratik yaptıkça buradan ne fikirler & cevherler çıkaracaksınız SEO ile PPC’yi kullanmaya başladığınızda fikir & cevherlerinizi burada paylaşırsanız herkezin bilgilenmesinde katkınız olacaktır.

Yazar: irfan akmehmet

İrfan Akmehmet, SEO Projeleri için 200'den fazla şirket ile çalışmıştır. İrfan Akmehmet, SEO Projelerinin organik görünürlüğünü artırmak için Teknik SEO, UX, İçerik Pazarlama ve Kodlama stratejilerini kullanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir